top of page
SHIATSU_32.jpg

Ošetření shiatsu

Průběh

Shiatsu ošetření trvá 90 minut. Skládá se z krátkého úvodního rozhovoru, samotného ošetření a závěrečné relaxace. Ošetření probíhá na zemi na tenké matraci (futonu). Klient podle aktuálního stavu sedí či leží, v průběhu ošetření se může měnit. Tato technika nevyužívá žádných olejů a jiných přípravků. Jde pouze o dotyk na oblečené tělo. Shiatsu tedy probíhá v oblečení.

Ošetření může probíhat i v anglickém jazyce. Cena je uvedena na konci této stránky.

Pravidelnost

Každé tělo je jiné a reaguje odlišně v závislosti na mnoha faktorech. Obecně lze říct, že pokud člověk shiatsu navštěvuje v rámci prevence, je vhodné přijít tehdy, pokud cítí, že je ošetření třeba. 

V případě, že klient řeší konkrétní komplikaci, je vhodné navštěvovat terapii pravidelně jednou za měsíc (za 3-4 týdny). 

Počet setkání je také velice individuální a nedá se přesně určit. Lze však předpokládat, že čím déle se nerovnováha v těle vyskytuje, tím déle trvá její napravení.

Co s sebou

S sebou je potřeba pouze pohodlné oblečení na převlečení. Ideálně dlouhé kalhoty, triko s dlouhým rukávem a ponožky (nejlépe věci bez zipů a knoflíků). Ženám doporučuji sportovní podprsenku.

Ideální je hodinu před ošetřením nejíst. Také pokud berete nějaké prášky, klidně si je vezměte jako obvykle, na ošetření to nemá žádný vliv. 

Kdy shiatsu není vhodné

Velikou výhodou je, že shiatsu nemá žádné vedlejší účinky. Také je vhodné téměř pro každého. Nicméně existuje pár výjimek, kdy se shiatsu nedoporučuje:

  • nádorové onemocnění

  • akutní horečnaté stavy

  • první trimestr těhotenství

Pokud si nejste jisti, zda je tato metoda vhodná právě pro vás, kontaktujte mě. 

Po ošetření

Shiatsu pomáhá zvědomit vše, co je v těle ukryto. Po ošetření se tedy může objevit únava, potlačené emoce (vztek, smutek atd.) a další. Je to známka toho, že se tělo zbavuje všeho, co mu škodí a co v těle nevědomě přebývalo a způsobovalo nerovnováhu. Tento stav by neměl trat déle než několik hodin či dnů a objeví se jen to, na co je klient momentálně připraven. Obecně dochází ke zlepšení fyzického i psychického stavu. 

Ideální je si po shiatsu dopřát odpočinek.

Cena a objednání

Cena za 90minutové setkání je 1200 Kč.

 

Sjednaný termín ošetření je možné zrušit nejpozději 24 hodin předem. Pokud je termín zrušen později nebo vůbec, není možné se objednat na další termín dříve, než je uhrazeno zrušené ošetření. 

Objednat se můžete přes uvedené mobilní číslo, kontaktní formulář, email či zprávy na sociálních sítích.

bottom of page