top of page
DSC_0031.jpg

Lekce

Můj přístup 

Na jógu nepohlížím jen jako na příjemné cvičení. Snažím se ji předávat ve svém plném rozsahu. Samozřejmě nejvíce se v hodině věnujeme praktikování jógových pozic (ásan), při nichž se snažím poukázat na důležitost dechu a uvědomění si vlastního těla a aktuálního rozpoložení (fyzického i psychického). 

 

Nejdůležitější pro mě je, aby moji klienti na hodinách jógy dokázali aspoň na několik minut zastavit myšlenky a podařilo se jim být v přítomnosti sami se sebou. Toho se snažím dosáhnout právě pomocí jógy. 


V lekcích se s klienty věnuji i dechovým cvičením, koncentraci na dech a tělo, vědomému pohybu, dostatečně dlouhé relaxaci a podle pokročilosti skupiny/jednotlivce meditaci a jiným technikám.

Pokud bych měla shrnout typický průběh své lekce, řekla bych, že vypadá zhruba takto: 

  • koncentrace na dech a tělo

  • zdravé zahřátí svalů a rozhýbání kloubů v těle 

  • jógová sestava ásan

  • dechové cvičení či pránájáma 

  • relaxace či meditace aj.

 

Učím především Hatha jógu, Jin jógu a jógové flow pro začátečníky i pokročilé.

Soukromé lekce

Své soukromé lekce navrhuji každému klientovi podle jeho přání, a představ

a především podle jeho možností, ať už fyzických, psychických nebo časových. Na těchto lekcích vidím velikou výhodu v tom, že se klient může rychleji posouvat za svým cílem. Také máme více prostoru zaměřit se na správné praktikování, ať už ásan či jiných prvků jógy. Proto doporučuji tuto možnost především lidem, kteří mají nějakou zdravotní komplikaci, ale přesto se chtějí józe věnovat, či jsou úplní začátečníci a chtějí se naučit pevným a správným základům. Také individuální lekce využívají klienti, kteří se sami připravují na to stát se instruktorem jógy. Obecně existuje mnoho důvodů, proč si lidé dopřávají soukromé lekce.

Bohužel ne vždy je na skupinové lekci prostor na vše, co bych si představovala. Například není už zde tolik času na konzultace a individuální modifikace jednotlivých pozic. Avšak vždy se snažím dát svým klientům ze skupinových lekcí maximum

a rozhodně nechci znehodnocovat tyto lekce, i ty mají své výhody. Záleží tedy na osobních preferencích každého z nás.

Soukromé lekce učím v Plzni, Rokycanech a okolí u klientů doma či v mém prostoru.

Cena individuální lekce je 700 Kč za 90 min (plus 100 Kč navíc za každého dalšího člověka, max. 3 lidé) nebo 600 Kč za 60 min (
100 Kč navíc za každého dalšího člověka, max. 3 lidé). Lze zrušit nejpozději 24h před lekcí, jinak požaduji plnou cenu při dalším setkání. 

 

Nově také vedu polosoukromé lekce jógy, kde je kapacita skupiny omezena na 4-5 lidí. Lekce jsou vhodné pro ty, kteří potřebují individuální přístup a zároveň nemohou využívat možnosti soukromých lekcí. Příjemnou variantou je tato lekce pro aktivní rodiny či partu přátel/kolegů. 

Pro bližší informace o ceně a volných termínech mě prosím kontaktujte.

 

Jógová terapie

Hlavní myšlenkou jógové terapie je, že se na zdraví člověka díváme z celostního pohledu. Společně se tedy zaměříme na zlepšení fyzické i psychické pohody, a to nejenom cvičením jógových pozic, praktikováním dechových technik a meditace. Bude nás zajímat, jak se zrovna cítíte, co aktuálně řešíte. Zkusíme si pomoci i diagnostikou, abychom ještě více uzpůsobili průběh hodiny vašim potřebám. Pokud bude potřeba, pomůžeme si uvolňovacími technikami, tedy uvolním místa, která zatím nejdou rozhýbat cvičením.

Průběh jógové terapie bude vždy jiný, obecně by ale měla vypadat zhruba takto:

  • úvodní rozhovor

  • diagnostika

  • pohyb – jóga, protažení

  • dechové techniky/meditace/koncentrace/relaxace

  • doporučení na doma (cviky, strava, aku body atd.)

Lekce jsou vhodné k řešení zdravotních obtíží či jako prevence. Není důležité, jestli máte s jógou zkušenosti.

Délka terapie je 90 min a stojí 1000 Kč. Důležitá je u těchto hodin pravidelnost a je nutné, pro zaznamenání efektu, počítat s delším časovým úsekem. Tyto hodiny probíhají pouze na adrese Kollárova 34, Plzeň.

Skupinové lekce

Skupinové lekce jsou strukturovány tak, jak jsem popsala výše. Přestože se věnujeme józe ve skupině více lidí, stále se snažím přistupovat k těmto lidem jako jednotlivcům

a dopřát jim to, co potřebují. I když, jak už jsem zmiňovala, ne vždy to úplně jde. Abych mohla udržet tento přístup, na lekcích mám omezenou kapacitu. Ideálně 10 lidí, pokud vím, že skupina už se mnou pracuje delší dobu, mohu si dovolit mírně rozšířit počet účastníků kurzů.

Mé lekce jsou koncipovány jako uzavřený kurz, protože se tak dokážeme lépe sjednotit a posouvat se podobným tempem v přátelském kolektivu lidí, kteří se znají. Nicméně dá se využít i možnosti jednorázových vstupů na hodiny. Mým cílem není nikoho od jógy odrazovat, pokud tedy klient má potřebu chodit do mých lekcí na jednorázový vstup, je to možné. 

Cena se liší v závislosti na studiu, ve kterém se lekce koná, a na tom, zdali si klient předplatí kurzovné nebo platí jednorázový vstup (dražší). Přehled lekcí, které aktuálně vedu a ceny, najdete v sekci Akce.

bottom of page